QR codes aan de haltes van De Lijn

Tegen midden september zullen de reizigers in de gehele provincie Antwerpen realtime informatie kunnen opzoeken via een QR code aan elke bus- en tramhalte. Uit resultaten bleek volgens De Lijn dat reizigers de QR codes vaak gebruiken en tevreden zijn over deze toepassing. Het Slechtzienden en Blinden Platform Vlaanderen vzw (SBPV) ziet enkele mogelijkheden voor mensen met een visuele beperking op voorwaarde dat enkele aandachtspunten mee in rekening worden genomen.

QR codes zijn innovatief, maar…

“QR codes worden steeds populairder en verschijnen ook steeds vaker in het straatbeeld. De idee hierachter biedt heel wat voordelen, ook voor blinde en slechtziende smartphone-gebruikers”, zegt Ria Decoopman, woordvoerder van het SBPV. Ik voeg er echter meteen aan toe dat doordat mensen met een visusbeperking deze QR codes niet visueel kunnen waarnemen, er toch enkele zaken nodig zijn opdat zij er gebruik van kunnen maken.” Het platform pleit voor een grote(re) uniformiteit waarbij de QR codes zich steeds op dezelfde plaats bevinden en eventueel tactiel waarneembaar zijn. Daarnaast is het zo dat er (en dan vooral naar blinde en slechtziende reizigers) duidelijk gecommuniceerd moet hoe groot de QR codes zijn en van op welke afstand deze gescand kunnen worden. Het is eveneens belangrijk dat er op toegezien wordt dat wanneer de blinde of slechtziende gebruiker de QR code eenmaal succesvol heeft gescand , hij terechtkom op een webpagina die toegankelijk is.

Het Slechtzienden en Blinden Platform Vlaanderen laat nog weten dat de app van De Lijn wel toegankelijk is voor blinde en slechtziende gebruikers, maar dat het effectieve gebruik van de QR codes aan de bus- en tramhaltes niet altijd evident is. Omwille van bovenstaande redenen pleit het SBPV er dan ook voor om met deze aandachtspunten rekening te houden en de QR codes ook toegankelijk te maken voor blinde en slechtziende reizigers.

Slechtzienden en Blinden Platform Vlaanderen vzw, Ria Decoopman (woordvoerder, 0490 444 626)
secretariaat@sbpv.be
http://www.zichtopcultuur.be

Delen
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

  1. Keolis Nederland ondersteunt veilig reizen voor mensen met een (visuele) beperking20-07-2018 06:07:57
  2. “Nu zetten ze de blinden in de regen”13-04-2018 10:04:06
  3. Dankzij deze vinding stapt een slechtziende altijd in de goede bus05-04-2018 07:04:30
  4. Buslijnbordje helpt blinden en slechtzienden30-03-2018 06:03:06
  5. Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden11-03-2018 08:03:55
  6. “Nieuwe busterminal op Antwerpse Zuid levensgevaarlijk voor blinden en slechtzienden”05-01-2018 02:01:41
  7. “Toegankelijkheid haltes van De Lijn kan veel beter”04-01-2018 07:01:14
  8. De Lijn – Is mijn halte toegankelijk?22-11-2017 12:11:21
  9. Merendeel bushaltes van De Lijn niet aangepast19-11-2017 05:11:15
  10. Handicap? 5% van bushaltes aangepast voor blinden en slechtzienden19-11-2017 02:11:29
  11. Slechts klein aantal haltes van De Lijn toegankelijk voor mensen met beperking10-08-2017 06:08:55
  12. Beperking? 90% haltes ontoegankelijk10-08-2017 06:08:17
  13. Vlaamse bushaltes zijn te weinig toegankelijk01-04-2017 08:04:18
  14. “Zonder bus geraak ik niet op mijn werk”20-07-2016 07:07:21
  15. Tongeren – Volgende week start herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort02-04-2016 08:04:38
  16. Tongeren – Herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort start volgende week02-04-2016 08:04:58
  17. Oproep toegankelijkere bus- en tramhaltes27-02-2016 09:02:04
  18. Beringen – Aanleg nieuw busstation van start26-09-2015 12:09:11
  19. Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen26-09-2015 12:09:11
  20. Kleuren-tv geeft info over bus en tram26-09-2015 12:09:11
  21. Turnhout – Stad maakt openbaar vervoer toegankelijker26-09-2015 12:09:11
  22. Metrostation Diamant in Antwerpen officieel heropend26-09-2015 12:09:11
  23. Slechtzienden niet tevreden met nieuwe look MIVB26-09-2015 12:09:11
  24. Brusselaars mogen metrostations keuren op website26-09-2015 12:09:11
  25. Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen26-09-2015 12:09:11
  26. Elk dorp met bus bereikbaar voor mensen met handicap26-09-2015 12:09:11
  27. Toegankelijkheid bushaltes in Neerpelt26-09-2015 12:09:11
  28. Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB26-09-2015 12:09:11
  29. Slechtzienden klagen over nieuwe look voertuigen26-09-2015 12:09:11
  30. Hasselt – Actie voor meer toegankelijke bushaltes26-09-2015 12:09:11
  31. “Rooseveltplaats is levensgevaarlijk”26-09-2015 12:09:11
  32. Slechtzienden zien nieuwe MIVB-bussen niet rijden26-09-2015 12:09:11
  33. Trams krijgen koplampen met led-verlichting26-09-2015 12:09:11
  34. Aanpassingen bushaltes en zebrapaden voor blinden in Sint-Andries26-09-2015 12:09:11
  35. Chaos aan tramperrons stationsplein26-09-2015 12:09:11
  36. Lanklaar: Bushaltes op Rijksweg beter toegankelijk26-09-2015 12:09:11
  37. Wilfried Vandervelden vindt blindelings zijn weg in de metro van Brussel26-09-2015 12:09:11
  38. Bussen krijgen vrij spel26-09-2015 12:09:11
  39. Lijnspotters helpen 1.250 mindervaliden26-09-2015 12:09:11
  40. 18 busstations krijgen schermen met realtime informatie26-09-2015 12:09:11
  41. Nieuwe liften voor andersvaliden26-09-2015 12:09:11
  42. Geen infopaal aan bushalte Markt Oedelem26-09-2015 12:09:11
  43. “Ik zie dat als een aprilgrap”26-09-2015 12:09:11
  44. Infoborden De Lijn zetten reizigers op verkeerd spoor26-09-2015 12:09:11
  45. MIVB slaat wit uit bij idee om bussen en trams alweer te schilderen26-09-2015 12:09:11
  46. Auditieve en visuele tramhalteaankondiging – Vlaamse Regering : De Lijn start aankoopprocedure 146 trams26-09-2015 12:09:11
  47. Blinde fan van Willy Sommers moet 4 km stappen naar concert in Postel26-09-2015 12:09:11
  48. Fluostickers voor bus en tram26-09-2015 12:09:11
  49. QR codes aan de haltes van De Lijn26-09-2015 12:09:10
  50. De Lijn worstelt met nieuwe technologie26-09-2015 12:09:10
  51. Blinden zijn gekant tegen te stille bussen26-09-2015 12:09:10
  52. Gent – Supertrams rijden eind dit jaar op lijn 126-09-2015 12:09:10
  53. Tool brengt toegankelijkheid van bus- en tramhaltes in kaart10-07-2015 08:07:40
  54. Slechts 3,5 procent haltes De Lijn toegankelijk voor reizigers met beperking11-05-2015 07:05:11
  55. “Door verdwijnen bus verloor ik mijn vrijheid”20-04-2015 07:04:17
  56. Wat komt na de belbus?29-03-2015 07:03:23
  57. De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag17-12-2014 09:12:27
  58. Blinde moeilijk naar verplaatste bushalte29-05-2011 12:05:30
  59. Busstation Dampoort opnieuw in gebruik29-05-2011 12:05:51

Laatst bijgewerkt op 26 september 2015 – 12:25