Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen

GENT

Gevaar voor fietsers, voetgangers en blinden

De nieuwe tramtunnel aan het station Gent Sint-Pieters is een gevaar voor fietsers, voetgangers, blinden en slechtzienden. Midden op het fietspad staan paaltjes, voet- en fietspaden kruisen mekaar, tegels met noppen leiden blinden naar het fietspad en ‘s nachts valt om de haverklap de verlichting uit. De tunnel is onderdeel van een project waarin de stad 19,3 miljoen euro pompt.

De nieuwe tramtunnel is een noodoplossing die zo’n 8 jaar lang dienst moet doen. Hij kwam er omdat graafwerken in de buurt van de oude tramtunnel het tramverkeer te sterk zouden storen. De tramtunnel doet meteen ook dienst als voetgangers- en fietstunnel voor wie van de Voskenslaan naar het Maria Hendrikaplein wil. Daar wringt nu het schoentje.

“Ik kreeg de voorbije maanden veel klachten van zwakke weggebruikers”, zei Groen!-gemeenteraadslid Elke Decruynaere maandag op de gemeenteraad.

Een blik op de situatie ter plekke maakt één en ander duidelijk. Pal op het fietspad heeft De Lijn signalisatiepalen gezet. Daardoor moeten fietsers die van de Voskenslaan komen zeer goed uit hun doppen kijken. “Dat is geen ideale situatie, maar we hadden geen keuze”, geeft Gisèle Roegiest, woordvoerder van project Gent Sint-Pieters toe. “Die palen dienen als signalisatiebord voor trams en bussen en ze op het fietspad plaatsen was de enige optie. In theorie is dat veilig omdat er plaats genoeg is, maar de realiteit is toch anders. We zullen extra afrastering plaatsen om te voorkomen dat er ongelukken gebeuren. We willen zo ook fietsers weghouden van de trambedding.”

Een tweede punt van kritiek is het voortdurend wisselen van fiets- en voetpad. “De ene keer ligt het fietspad links, de andere keer rechts. Dat is écht geen veilige situatie. Nochtans heeft men ruim de tijd gehad om de situatie te bestuderen en te plannen”, weet Decruynaere.

Daar komt nog bovenop dat de afbakening tussen fiets- en voetpad zeer verwarrend is voor blinden en slechtzienden. Die scheiding is aangeduid door tegels met noppen en die kunnen beschouwd worden als de weg die blinden moeten volgen. Daardoor balanceren zij op de grens van het fietspad en het voetpad. “Die tegels werden ook elders in Gent al gebruikt en geven daar geen problemen. We zullen een blindenkaart plaatsen waarmee blinden hun weg door de werf kunnen vinden”, belooft Roegiest.

Licht uit

Toen het gemeenteraadslid maandag ook nog opmerkte dat die avond de lichten in de tunnel defect waren, kreeg burgemeester Termont het zelfs even op de heupen. “We hebben deze week nog contact opgenomen met Eandis om dat probleem voor eens en altijd op te lossen. Ik vraag me soms af waarom we al dat geld uitgeven aan die architecten en ingenieurs.”

Toch ook een lichtpuntje. “De tunnel zal acht jaar dienst doen, maar half 2011 opent ook de Timichegtunnel (zo’n 100 meter verderop, red). Dan kunnen fietsers en voetgangers ook langs daar naar het station”, zegt schepen Martine De Regge. Hopelijk is het daar wel veilig.

Erik DE TROYER

Bron: Het Laatste Nieuws, 26 januari 2011

Delen
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

  1. Keolis Nederland ondersteunt veilig reizen voor mensen met een (visuele) beperking20-07-2018 06:07:57
  2. “Nu zetten ze de blinden in de regen”13-04-2018 10:04:06
  3. Dankzij deze vinding stapt een slechtziende altijd in de goede bus05-04-2018 07:04:30
  4. Buslijnbordje helpt blinden en slechtzienden30-03-2018 06:03:06
  5. Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden11-03-2018 08:03:55
  6. “Nieuwe busterminal op Antwerpse Zuid levensgevaarlijk voor blinden en slechtzienden”05-01-2018 02:01:41
  7. “Toegankelijkheid haltes van De Lijn kan veel beter”04-01-2018 07:01:14
  8. De Lijn – Is mijn halte toegankelijk?22-11-2017 12:11:21
  9. Merendeel bushaltes van De Lijn niet aangepast19-11-2017 05:11:15
  10. Handicap? 5% van bushaltes aangepast voor blinden en slechtzienden19-11-2017 02:11:29
  11. Slechts klein aantal haltes van De Lijn toegankelijk voor mensen met beperking10-08-2017 06:08:55
  12. Beperking? 90% haltes ontoegankelijk10-08-2017 06:08:17
  13. Vlaamse bushaltes zijn te weinig toegankelijk01-04-2017 08:04:18
  14. “Zonder bus geraak ik niet op mijn werk”20-07-2016 07:07:21
  15. Tongeren – Volgende week start herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort02-04-2016 08:04:38
  16. Tongeren – Herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort start volgende week02-04-2016 08:04:58
  17. Oproep toegankelijkere bus- en tramhaltes27-02-2016 09:02:04
  18. Beringen – Aanleg nieuw busstation van start26-09-2015 12:09:11
  19. Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen26-09-2015 12:09:11
  20. Kleuren-tv geeft info over bus en tram26-09-2015 12:09:11
  21. Turnhout – Stad maakt openbaar vervoer toegankelijker26-09-2015 12:09:11
  22. Metrostation Diamant in Antwerpen officieel heropend26-09-2015 12:09:11
  23. Slechtzienden niet tevreden met nieuwe look MIVB26-09-2015 12:09:11
  24. Brusselaars mogen metrostations keuren op website26-09-2015 12:09:11
  25. Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen26-09-2015 12:09:11
  26. Elk dorp met bus bereikbaar voor mensen met handicap26-09-2015 12:09:11
  27. Toegankelijkheid bushaltes in Neerpelt26-09-2015 12:09:11
  28. Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB26-09-2015 12:09:11
  29. Slechtzienden klagen over nieuwe look voertuigen26-09-2015 12:09:11
  30. Hasselt – Actie voor meer toegankelijke bushaltes26-09-2015 12:09:11
  31. “Rooseveltplaats is levensgevaarlijk”26-09-2015 12:09:11
  32. Slechtzienden zien nieuwe MIVB-bussen niet rijden26-09-2015 12:09:11
  33. Trams krijgen koplampen met led-verlichting26-09-2015 12:09:11
  34. Aanpassingen bushaltes en zebrapaden voor blinden in Sint-Andries26-09-2015 12:09:11
  35. Chaos aan tramperrons stationsplein26-09-2015 12:09:11
  36. Lanklaar: Bushaltes op Rijksweg beter toegankelijk26-09-2015 12:09:11
  37. Wilfried Vandervelden vindt blindelings zijn weg in de metro van Brussel26-09-2015 12:09:11
  38. Bussen krijgen vrij spel26-09-2015 12:09:11
  39. Lijnspotters helpen 1.250 mindervaliden26-09-2015 12:09:11
  40. 18 busstations krijgen schermen met realtime informatie26-09-2015 12:09:11
  41. Nieuwe liften voor andersvaliden26-09-2015 12:09:11
  42. Geen infopaal aan bushalte Markt Oedelem26-09-2015 12:09:11
  43. “Ik zie dat als een aprilgrap”26-09-2015 12:09:11
  44. Infoborden De Lijn zetten reizigers op verkeerd spoor26-09-2015 12:09:11
  45. MIVB slaat wit uit bij idee om bussen en trams alweer te schilderen26-09-2015 12:09:11
  46. Auditieve en visuele tramhalteaankondiging – Vlaamse Regering : De Lijn start aankoopprocedure 146 trams26-09-2015 12:09:11
  47. Blinde fan van Willy Sommers moet 4 km stappen naar concert in Postel26-09-2015 12:09:11
  48. Fluostickers voor bus en tram26-09-2015 12:09:11
  49. QR codes aan de haltes van De Lijn26-09-2015 12:09:10
  50. De Lijn worstelt met nieuwe technologie26-09-2015 12:09:10
  51. Blinden zijn gekant tegen te stille bussen26-09-2015 12:09:10
  52. Gent – Supertrams rijden eind dit jaar op lijn 126-09-2015 12:09:10
  53. Tool brengt toegankelijkheid van bus- en tramhaltes in kaart10-07-2015 08:07:40
  54. Slechts 3,5 procent haltes De Lijn toegankelijk voor reizigers met beperking11-05-2015 07:05:11
  55. “Door verdwijnen bus verloor ik mijn vrijheid”20-04-2015 07:04:17
  56. Wat komt na de belbus?29-03-2015 07:03:23
  57. De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag17-12-2014 09:12:27
  58. Blinde moeilijk naar verplaatste bushalte29-05-2011 12:05:30
  59. Busstation Dampoort opnieuw in gebruik29-05-2011 12:05:51

Laatst bijgewerkt op 26 september 2015 – 12:25