De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag

De Lijn schrapt bussen voor 10 uur en na 19 uur op zondag

“De Lijn zou beter werk maken van betere doorstroming, dat is besparing”

Vervoersmaatschappij De Lijn wil vanaf volgend jaar alle zondagsbussen voor 10 uur ’s morgens en na 19 uur ’s avonds afschaffen. Het schrappen van die bussen is een gevolg van de besparingen die De Lijn doorvoert. Reizigersorganisatie TreinTramBus is niet te spreken over de plannen van De Lijn. “Hiermee raakt men aan een basisrecht voor Vlamingen”, is te horen.

De Lijn moet volgend jaar 34 miljoen besparen. Daarvoor nemen ze verschillende maatregelen. Zo verhogen ze de prijs van een ticket en is er geen gratis openbaar vervoer meer voor 65-plussers.

De maatregelen die De Lijn wil treffen in de dienstregeling, hebben dus ook met de besparingen te maken. Dat staat in Het Nieuwsblad. Volgens De Lijn zelf gaat het enkel om “onderbezette lijnen”, bussen die rijden in niet-stedelijke gebieden. Zo’n dertig procent van de reizigers die op zondag een bus nemen, doet dat voor 10 uur ’s morgens of na 19 uur ’s avonds. Toch benadrukken ze dat er geen pendelaars of studenten getroffen worden.

TreinTrambus betreurt de plannen van De Lijn. “Er zijn wel degelijk veel studenten die op zondagavond van landelijke gebieden naar de centrumsteden pendelen. Ook een culturele uitstap naar een andere stad of dorp zit er voor velen niet meer in. Dat is een streep door de rekening van de cultuursector”, zegt Jan Vanseveren van TreinTramBus.

“Schending decreet personenvervoer”

Bovendien schendt De Lijn hiermee het decreet personenvervoer, aldus TreinTramBus in “De ochtend”. Dat decreet zegt dat elke Vlaming in het weekend recht heeft op een bus of tram tot 23 uur. “Als de plannen doorgevoerd worden, wordt geraakt aan dit basisrecht”, aldus Vanseveren.

Oplossingen ziet TreinTramBus in twee vormen: eerst en vooral zouden ze werk kunnen maken van een betere doorstroming. “Als het licht voor bussen en trams altijd op groen staat, zou dat bijvoorbeeld in Gent en Antwerpen per lijn met 1 tram minder kunnen”, aldus Vanseveren. Daarnaast oppert TreinTramBus het idee van collectieve taxi’s, naar analogie met Duitsland. “Een collectieve taxi is gelijkaardig aan een belbus, met dat verschil dat mensen tot een halfuur op voorhand een taxi kunnen reserveren.” Maar vooraleer die oplossing er komt, wil de reizigersorganisatie samenzitten met De Lijn.

Vandaag komt de raad van bestuur samen om de begroting goed te keuren. Als ze dat niet doen, vervalt het plan van de zondagsbussen. Maar dat is weinig waarschijnlijk.

Bron: http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.2184031
wo 17/12/2014 – 08:26 Esther Sevens

***

De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag

Vanaf volgend jaar zullen zondagsbussen die voor tien uur en na 19 uur buiten de centrumsteden rijden, geschrapt worden. Dat heeft De Lijn beslist omwille van besparingen. Het nieuws staat te lezen in Het Nieuwsblad. Volgens De Lijn is het schrappen een noodzakelijk kwaad, door de zware besparingsopdracht die het moet uitvoeren. De openbare vervoersmaatschappij maakt zich sterk dat het om onderbezette lijnen gaat en er dus geen pendelaars of studenten getroffen worden. Reizigersorganisatie TreinTramBus reageert alvast ontgoocheld. “Een avondje cinema of een concert zit er niet meer in”, zegt de organisatie in de krant.

Bron: VTM Nieuws, 17 december 2014

Delen
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

  1. Weyts wil toegankelijkheid van bushaltes fors verbeteren27-07-2018 05:07:57
  2. Keolis Nederland ondersteunt veilig reizen voor mensen met een (visuele) beperking20-07-2018 06:07:57
  3. “Nu zetten ze de blinden in de regen”13-04-2018 10:04:06
  4. Dankzij deze vinding stapt een slechtziende altijd in de goede bus05-04-2018 07:04:30
  5. Buslijnbordje helpt blinden en slechtzienden30-03-2018 06:03:06
  6. Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden11-03-2018 08:03:55
  7. “Nieuwe busterminal op Antwerpse Zuid levensgevaarlijk voor blinden en slechtzienden”05-01-2018 02:01:41
  8. “Toegankelijkheid haltes van De Lijn kan veel beter”04-01-2018 07:01:14
  9. De Lijn – Is mijn halte toegankelijk?22-11-2017 12:11:21
  10. Merendeel bushaltes van De Lijn niet aangepast19-11-2017 05:11:15
  11. Handicap? 5% van bushaltes aangepast voor blinden en slechtzienden19-11-2017 02:11:29
  12. Slechts klein aantal haltes van De Lijn toegankelijk voor mensen met beperking10-08-2017 06:08:55
  13. Beperking? 90% haltes ontoegankelijk10-08-2017 06:08:17
  14. Vlaamse bushaltes zijn te weinig toegankelijk01-04-2017 08:04:18
  15. “Zonder bus geraak ik niet op mijn werk”20-07-2016 07:07:21
  16. Tongeren – Volgende week start herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort02-04-2016 08:04:38
  17. Tongeren – Herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort start volgende week02-04-2016 08:04:58
  18. Oproep toegankelijkere bus- en tramhaltes27-02-2016 09:02:04
  19. Lanklaar: Bushaltes op Rijksweg beter toegankelijk26-09-2015 12:09:11
  20. Wilfried Vandervelden vindt blindelings zijn weg in de metro van Brussel26-09-2015 12:09:11
  21. Bussen krijgen vrij spel26-09-2015 12:09:11
  22. Lijnspotters helpen 1.250 mindervaliden26-09-2015 12:09:11
  23. 18 busstations krijgen schermen met realtime informatie26-09-2015 12:09:11
  24. Nieuwe liften voor andersvaliden26-09-2015 12:09:11
  25. Geen infopaal aan bushalte Markt Oedelem26-09-2015 12:09:11
  26. “Ik zie dat als een aprilgrap”26-09-2015 12:09:11
  27. Infoborden De Lijn zetten reizigers op verkeerd spoor26-09-2015 12:09:11
  28. MIVB slaat wit uit bij idee om bussen en trams alweer te schilderen26-09-2015 12:09:11
  29. Auditieve en visuele tramhalteaankondiging – Vlaamse Regering : De Lijn start aankoopprocedure 146 trams26-09-2015 12:09:11
  30. Blinde fan van Willy Sommers moet 4 km stappen naar concert in Postel26-09-2015 12:09:11
  31. Fluostickers voor bus en tram26-09-2015 12:09:11
  32. Beringen – Aanleg nieuw busstation van start26-09-2015 12:09:11
  33. Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen26-09-2015 12:09:11
  34. Kleuren-tv geeft info over bus en tram26-09-2015 12:09:11
  35. Turnhout – Stad maakt openbaar vervoer toegankelijker26-09-2015 12:09:11
  36. Metrostation Diamant in Antwerpen officieel heropend26-09-2015 12:09:11
  37. Slechtzienden niet tevreden met nieuwe look MIVB26-09-2015 12:09:11
  38. Brusselaars mogen metrostations keuren op website26-09-2015 12:09:11
  39. Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen26-09-2015 12:09:11
  40. Elk dorp met bus bereikbaar voor mensen met handicap26-09-2015 12:09:11
  41. Toegankelijkheid bushaltes in Neerpelt26-09-2015 12:09:11
  42. Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB26-09-2015 12:09:11
  43. Slechtzienden klagen over nieuwe look voertuigen26-09-2015 12:09:11
  44. Hasselt – Actie voor meer toegankelijke bushaltes26-09-2015 12:09:11
  45. “Rooseveltplaats is levensgevaarlijk”26-09-2015 12:09:11
  46. Slechtzienden zien nieuwe MIVB-bussen niet rijden26-09-2015 12:09:11
  47. Trams krijgen koplampen met led-verlichting26-09-2015 12:09:11
  48. Aanpassingen bushaltes en zebrapaden voor blinden in Sint-Andries26-09-2015 12:09:11
  49. Chaos aan tramperrons stationsplein26-09-2015 12:09:11
  50. De Lijn worstelt met nieuwe technologie26-09-2015 12:09:10
  51. Blinden zijn gekant tegen te stille bussen26-09-2015 12:09:10
  52. Gent – Supertrams rijden eind dit jaar op lijn 126-09-2015 12:09:10
  53. QR codes aan de haltes van De Lijn26-09-2015 12:09:10
  54. Tool brengt toegankelijkheid van bus- en tramhaltes in kaart10-07-2015 08:07:40
  55. Slechts 3,5 procent haltes De Lijn toegankelijk voor reizigers met beperking11-05-2015 07:05:11
  56. “Door verdwijnen bus verloor ik mijn vrijheid”20-04-2015 07:04:17
  57. Wat komt na de belbus?29-03-2015 07:03:23
  58. De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag17-12-2014 09:12:27
  59. Blinde moeilijk naar verplaatste bushalte29-05-2011 12:05:30
  60. Busstation Dampoort opnieuw in gebruik29-05-2011 12:05:51

Laatst bijgewerkt op 20 april 2015 – 09:51