Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden

De bus die niet stopt omdat u te laat doorhebt dat er een bus passeert of niet goed kunt zien welk buslijnnummer het is: het is een bekend fenomeen bij mensen met een visuele beperking en chauffeurs. Bij beiden leidt dat tot frustratie. Yvonne van Geel, zelf slechtziend, bedacht er een oplossing voor: het zogenaamde buslijnbordje. Het bordje is inmiddels in samenwerking met Keolis Nederland en de CBB (Christelijke Bibliotheek voor Blinden en Slechtzienden) in productie genomen.

Lees meer via: http://www.omroepalmere.nl/buslijnbordje-voor-blinden-en-slechtzienden/nieuws/item?1070953

Delen
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

  1. Keolis Nederland ondersteunt veilig reizen voor mensen met een (visuele) beperking20-07-2018 06:07:57
  2. “Nu zetten ze de blinden in de regen”13-04-2018 10:04:06
  3. Dankzij deze vinding stapt een slechtziende altijd in de goede bus05-04-2018 07:04:30
  4. Buslijnbordje helpt blinden en slechtzienden30-03-2018 06:03:06
  5. Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden11-03-2018 08:03:55
  6. “Nieuwe busterminal op Antwerpse Zuid levensgevaarlijk voor blinden en slechtzienden”05-01-2018 02:01:41
  7. “Toegankelijkheid haltes van De Lijn kan veel beter”04-01-2018 07:01:14
  8. De Lijn – Is mijn halte toegankelijk?22-11-2017 12:11:21
  9. Merendeel bushaltes van De Lijn niet aangepast19-11-2017 05:11:15
  10. Handicap? 5% van bushaltes aangepast voor blinden en slechtzienden19-11-2017 02:11:29
  11. Slechts klein aantal haltes van De Lijn toegankelijk voor mensen met beperking10-08-2017 06:08:55
  12. Beperking? 90% haltes ontoegankelijk10-08-2017 06:08:17
  13. Vlaamse bushaltes zijn te weinig toegankelijk01-04-2017 08:04:18
  14. “Zonder bus geraak ik niet op mijn werk”20-07-2016 07:07:21
  15. Tongeren – Volgende week start herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort02-04-2016 08:04:38
  16. Tongeren – Herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort start volgende week02-04-2016 08:04:58
  17. Oproep toegankelijkere bus- en tramhaltes27-02-2016 09:02:04
  18. Beringen – Aanleg nieuw busstation van start26-09-2015 12:09:11
  19. Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen26-09-2015 12:09:11
  20. Kleuren-tv geeft info over bus en tram26-09-2015 12:09:11
  21. Turnhout – Stad maakt openbaar vervoer toegankelijker26-09-2015 12:09:11
  22. Metrostation Diamant in Antwerpen officieel heropend26-09-2015 12:09:11
  23. Slechtzienden niet tevreden met nieuwe look MIVB26-09-2015 12:09:11
  24. Brusselaars mogen metrostations keuren op website26-09-2015 12:09:11
  25. Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen26-09-2015 12:09:11
  26. Elk dorp met bus bereikbaar voor mensen met handicap26-09-2015 12:09:11
  27. Toegankelijkheid bushaltes in Neerpelt26-09-2015 12:09:11
  28. Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB26-09-2015 12:09:11
  29. Slechtzienden klagen over nieuwe look voertuigen26-09-2015 12:09:11
  30. Hasselt – Actie voor meer toegankelijke bushaltes26-09-2015 12:09:11
  31. “Rooseveltplaats is levensgevaarlijk”26-09-2015 12:09:11
  32. Slechtzienden zien nieuwe MIVB-bussen niet rijden26-09-2015 12:09:11
  33. Trams krijgen koplampen met led-verlichting26-09-2015 12:09:11
  34. Aanpassingen bushaltes en zebrapaden voor blinden in Sint-Andries26-09-2015 12:09:11
  35. Chaos aan tramperrons stationsplein26-09-2015 12:09:11
  36. Lanklaar: Bushaltes op Rijksweg beter toegankelijk26-09-2015 12:09:11
  37. Wilfried Vandervelden vindt blindelings zijn weg in de metro van Brussel26-09-2015 12:09:11
  38. Bussen krijgen vrij spel26-09-2015 12:09:11
  39. Lijnspotters helpen 1.250 mindervaliden26-09-2015 12:09:11
  40. 18 busstations krijgen schermen met realtime informatie26-09-2015 12:09:11
  41. Nieuwe liften voor andersvaliden26-09-2015 12:09:11
  42. Geen infopaal aan bushalte Markt Oedelem26-09-2015 12:09:11
  43. “Ik zie dat als een aprilgrap”26-09-2015 12:09:11
  44. Infoborden De Lijn zetten reizigers op verkeerd spoor26-09-2015 12:09:11
  45. MIVB slaat wit uit bij idee om bussen en trams alweer te schilderen26-09-2015 12:09:11
  46. Auditieve en visuele tramhalteaankondiging – Vlaamse Regering : De Lijn start aankoopprocedure 146 trams26-09-2015 12:09:11
  47. Blinde fan van Willy Sommers moet 4 km stappen naar concert in Postel26-09-2015 12:09:11
  48. Fluostickers voor bus en tram26-09-2015 12:09:11
  49. QR codes aan de haltes van De Lijn26-09-2015 12:09:10
  50. De Lijn worstelt met nieuwe technologie26-09-2015 12:09:10
  51. Blinden zijn gekant tegen te stille bussen26-09-2015 12:09:10
  52. Gent – Supertrams rijden eind dit jaar op lijn 126-09-2015 12:09:10
  53. Tool brengt toegankelijkheid van bus- en tramhaltes in kaart10-07-2015 08:07:40
  54. Slechts 3,5 procent haltes De Lijn toegankelijk voor reizigers met beperking11-05-2015 07:05:11
  55. “Door verdwijnen bus verloor ik mijn vrijheid”20-04-2015 07:04:17
  56. Wat komt na de belbus?29-03-2015 07:03:23
  57. De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag17-12-2014 09:12:27
  58. Blinde moeilijk naar verplaatste bushalte29-05-2011 12:05:30
  59. Busstation Dampoort opnieuw in gebruik29-05-2011 12:05:51

Laatst bijgewerkt op 11 maart 2018 – 08:43