Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB

BRUSSEL

Een vijftigtal blinde jongeren heeft kennis gemaakt met de bussen en trams van de MIVB. De bedoeling is om hen hiermee beter vertrouwd te maken.

De MIVB wil de toegang voor personen met een handicap vergemakkelijken. Daarom nodigde ze een vijftigtal slechtziende kinderen uit in de stelplaats van Haren om kennis te maken met trams, bussen en metrostellen. De leerlingen uit blindenscholen, van onder meer Huldenberg en Sint-Lambrechts-Woluwe kregen tijdens een bezoek in kleine groepjes de gelegenheid om onder begeleiding de voertuigen te betasten, de plaats van handgrepen, zitplaatsen en gangen te ontdekken. Aldus raken ze meer vertrouwd met het openbaar vervoer.

Oriëntatie

‘Ik merk de verschillen tussen bussen van de MIVB en De Lijn’, zegt de blindgeboren Alexander. ‘De oriëntatie is toch moeilijker op MIVB-bussen dan bij De Lijn. Ik zocht tevergeefs de knop om de deur te openen en ook de bel was niet makkelijk te vinden.’

‘Het is ook niet evident om van een bus op en af te stappen, omdat ik mij zo moeilijk kan oriënteren. Het moet ook allemaal zo snel gaan in het echte dagelijkse leven, maar gelukkig helpen andere passagiers me dan wel.’

Ook trambestuurder Igor Willems geeft toe dat het niet makkelijk is. ‘Sommige personen vragen veel begeleiding, anderen niet. Ik ken een man die volledig blind is en elke dag de metro neemt in park. Die huppelt dan vlot de trappen af en snelt door het station. Andere mensen willen dan weer hulp.’

MMV

Bron: Het Nieuwsblad, 9 december 2010

Delen
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

  1. Weyts wil toegankelijkheid van bushaltes fors verbeteren27-07-2018 05:07:57
  2. Keolis Nederland ondersteunt veilig reizen voor mensen met een (visuele) beperking20-07-2018 06:07:57
  3. “Nu zetten ze de blinden in de regen”13-04-2018 10:04:06
  4. Dankzij deze vinding stapt een slechtziende altijd in de goede bus05-04-2018 07:04:30
  5. Buslijnbordje helpt blinden en slechtzienden30-03-2018 06:03:06
  6. Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden11-03-2018 08:03:55
  7. “Nieuwe busterminal op Antwerpse Zuid levensgevaarlijk voor blinden en slechtzienden”05-01-2018 02:01:41
  8. “Toegankelijkheid haltes van De Lijn kan veel beter”04-01-2018 07:01:14
  9. De Lijn – Is mijn halte toegankelijk?22-11-2017 12:11:21
  10. Merendeel bushaltes van De Lijn niet aangepast19-11-2017 05:11:15
  11. Handicap? 5% van bushaltes aangepast voor blinden en slechtzienden19-11-2017 02:11:29
  12. Slechts klein aantal haltes van De Lijn toegankelijk voor mensen met beperking10-08-2017 06:08:55
  13. Beperking? 90% haltes ontoegankelijk10-08-2017 06:08:17
  14. Vlaamse bushaltes zijn te weinig toegankelijk01-04-2017 08:04:18
  15. “Zonder bus geraak ik niet op mijn werk”20-07-2016 07:07:21
  16. Tongeren – Volgende week start herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort02-04-2016 08:04:38
  17. Tongeren – Herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort start volgende week02-04-2016 08:04:58
  18. Oproep toegankelijkere bus- en tramhaltes27-02-2016 09:02:04
  19. Blinde fan van Willy Sommers moet 4 km stappen naar concert in Postel26-09-2015 12:09:11
  20. Fluostickers voor bus en tram26-09-2015 12:09:11
  21. Beringen – Aanleg nieuw busstation van start26-09-2015 12:09:11
  22. Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen26-09-2015 12:09:11
  23. Kleuren-tv geeft info over bus en tram26-09-2015 12:09:11
  24. Turnhout – Stad maakt openbaar vervoer toegankelijker26-09-2015 12:09:11
  25. Metrostation Diamant in Antwerpen officieel heropend26-09-2015 12:09:11
  26. Slechtzienden niet tevreden met nieuwe look MIVB26-09-2015 12:09:11
  27. Brusselaars mogen metrostations keuren op website26-09-2015 12:09:11
  28. Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen26-09-2015 12:09:11
  29. Elk dorp met bus bereikbaar voor mensen met handicap26-09-2015 12:09:11
  30. Toegankelijkheid bushaltes in Neerpelt26-09-2015 12:09:11
  31. Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB26-09-2015 12:09:11
  32. Slechtzienden klagen over nieuwe look voertuigen26-09-2015 12:09:11
  33. Hasselt – Actie voor meer toegankelijke bushaltes26-09-2015 12:09:11
  34. “Rooseveltplaats is levensgevaarlijk”26-09-2015 12:09:11
  35. Slechtzienden zien nieuwe MIVB-bussen niet rijden26-09-2015 12:09:11
  36. Trams krijgen koplampen met led-verlichting26-09-2015 12:09:11
  37. Aanpassingen bushaltes en zebrapaden voor blinden in Sint-Andries26-09-2015 12:09:11
  38. Chaos aan tramperrons stationsplein26-09-2015 12:09:11
  39. Lanklaar: Bushaltes op Rijksweg beter toegankelijk26-09-2015 12:09:11
  40. Wilfried Vandervelden vindt blindelings zijn weg in de metro van Brussel26-09-2015 12:09:11
  41. Bussen krijgen vrij spel26-09-2015 12:09:11
  42. Lijnspotters helpen 1.250 mindervaliden26-09-2015 12:09:11
  43. 18 busstations krijgen schermen met realtime informatie26-09-2015 12:09:11
  44. Nieuwe liften voor andersvaliden26-09-2015 12:09:11
  45. Geen infopaal aan bushalte Markt Oedelem26-09-2015 12:09:11
  46. “Ik zie dat als een aprilgrap”26-09-2015 12:09:11
  47. Infoborden De Lijn zetten reizigers op verkeerd spoor26-09-2015 12:09:11
  48. MIVB slaat wit uit bij idee om bussen en trams alweer te schilderen26-09-2015 12:09:11
  49. Auditieve en visuele tramhalteaankondiging – Vlaamse Regering : De Lijn start aankoopprocedure 146 trams26-09-2015 12:09:11
  50. QR codes aan de haltes van De Lijn26-09-2015 12:09:10
  51. De Lijn worstelt met nieuwe technologie26-09-2015 12:09:10
  52. Blinden zijn gekant tegen te stille bussen26-09-2015 12:09:10
  53. Gent – Supertrams rijden eind dit jaar op lijn 126-09-2015 12:09:10
  54. Tool brengt toegankelijkheid van bus- en tramhaltes in kaart10-07-2015 08:07:40
  55. Slechts 3,5 procent haltes De Lijn toegankelijk voor reizigers met beperking11-05-2015 07:05:11
  56. “Door verdwijnen bus verloor ik mijn vrijheid”20-04-2015 07:04:17
  57. Wat komt na de belbus?29-03-2015 07:03:23
  58. De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag17-12-2014 09:12:27
  59. Blinde moeilijk naar verplaatste bushalte29-05-2011 12:05:30
  60. Busstation Dampoort opnieuw in gebruik29-05-2011 12:05:51

Laatst bijgewerkt op 26 september 2015 – 12:25