Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen

MOL

Een blinde vrouw kwam deze week helemaal uit het verre West-Vlaanderen naar De Kaasboerin in Mol-Postel voor een concert van haar idool Willy Sommers. De laatste vier kilometer van haar trip moest ze te voet afleggen. Omdat er geen bus rijdt.

Van heinde en verre komen liefhebbers van het Nederlandstalige levenslied naar De Kaasboerin in Mol-Postel. De dancing aan de grens met Nederland is de voorbije jaren uitgegroeid tot het mekka van de schlagermuziek. Deze en volgende week staat Willy Sommers er op het podium, onder meer bekend van de onsterfelijke hits Laat de zon in je hart en Zeven anjers zeven rozen.

Een van zijn grootste fans is Marleen Van Boven (51), een blinde vrouw uit Varsenare, bij Brugge. Marleen kwam met de trein naar Mol, waar ze de bus van De Lijn zou nemen naar De Kaasboerin. “Maar helaas bleek er helemaal geen bus te rijden, alleen een belbus tot aan de abdij van Mol-Postel. Van daaruit was het nog vier kilometer naar De Kaasboerin. Ik kon niet anders dan te voet verder te gaan.”

Helemaal in haar eentje, alleen vergezeld van haar witte wandelstok, liep Marleen over de N123 van Mol-Postel naar Eersel: een lange kaarsrechte asfaltweg dwars door de Postelse bossen. “Het was niet moeilijk”, zei de chauffeur van de belbus: Altijd rechtdoor!”

Geur van de keuken

Na een uur stappen bereikte Marleen eindelijk haar bestemming. “Hoe ik wist dat ik voor de deur van De Kaasboerin stond? Ik rook het”, zegt ze. “Ik herkende de geur van de keuken. En ik hoorde het ook aan de muziek.”

Voor uitbater Rik Wijnants (56) van De Kaasboerin is de maat vol. “Ik nam onmiddellijk contact met De Lijn om een extra belbushalte te vragen”, zegt Rik. “De voorbije jaren hebben we al vaker gebeld, gemaild en geschreven, tot dusver zonder succes. Oké, wij wonen nogal afgelegen, vlak aan de grens.

Maar er zijn hier drie horecazaken gevestigd, die elk heel wat senioren over de vloer krijgen. In het verleden hebben we ook al goede sollicitanten gehad die niet konden starten omdat er geen openbaar vervoer is.”

Volgens de directie van De Lijn is een lijndienst tussen de abdij van Mol-Postel en de Nederlandse grens “niet rendabel”.

Eddy MEULEMANS

Bron: Het Nieuwsblad, 4 maart 2011

Delen
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

  1. Weyts wil toegankelijkheid van bushaltes fors verbeteren27-07-2018 05:07:57
  2. Keolis Nederland ondersteunt veilig reizen voor mensen met een (visuele) beperking20-07-2018 06:07:57
  3. “Nu zetten ze de blinden in de regen”13-04-2018 10:04:06
  4. Dankzij deze vinding stapt een slechtziende altijd in de goede bus05-04-2018 07:04:30
  5. Buslijnbordje helpt blinden en slechtzienden30-03-2018 06:03:06
  6. Buslijnbordje voor blinden en slechtzienden11-03-2018 08:03:55
  7. “Nieuwe busterminal op Antwerpse Zuid levensgevaarlijk voor blinden en slechtzienden”05-01-2018 02:01:41
  8. “Toegankelijkheid haltes van De Lijn kan veel beter”04-01-2018 07:01:14
  9. De Lijn – Is mijn halte toegankelijk?22-11-2017 12:11:21
  10. Merendeel bushaltes van De Lijn niet aangepast19-11-2017 05:11:15
  11. Handicap? 5% van bushaltes aangepast voor blinden en slechtzienden19-11-2017 02:11:29
  12. Slechts klein aantal haltes van De Lijn toegankelijk voor mensen met beperking10-08-2017 06:08:55
  13. Beperking? 90% haltes ontoegankelijk10-08-2017 06:08:17
  14. Vlaamse bushaltes zijn te weinig toegankelijk01-04-2017 08:04:18
  15. “Zonder bus geraak ik niet op mijn werk”20-07-2016 07:07:21
  16. Tongeren – Volgende week start herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort02-04-2016 08:04:38
  17. Tongeren – Herinrichting bushaltes aan Bilzerpoort start volgende week02-04-2016 08:04:58
  18. Oproep toegankelijkere bus- en tramhaltes27-02-2016 09:02:04
  19. Lanklaar: Bushaltes op Rijksweg beter toegankelijk26-09-2015 12:09:11
  20. Wilfried Vandervelden vindt blindelings zijn weg in de metro van Brussel26-09-2015 12:09:11
  21. Bussen krijgen vrij spel26-09-2015 12:09:11
  22. Lijnspotters helpen 1.250 mindervaliden26-09-2015 12:09:11
  23. 18 busstations krijgen schermen met realtime informatie26-09-2015 12:09:11
  24. Nieuwe liften voor andersvaliden26-09-2015 12:09:11
  25. Geen infopaal aan bushalte Markt Oedelem26-09-2015 12:09:11
  26. “Ik zie dat als een aprilgrap”26-09-2015 12:09:11
  27. Infoborden De Lijn zetten reizigers op verkeerd spoor26-09-2015 12:09:11
  28. MIVB slaat wit uit bij idee om bussen en trams alweer te schilderen26-09-2015 12:09:11
  29. Auditieve en visuele tramhalteaankondiging – Vlaamse Regering : De Lijn start aankoopprocedure 146 trams26-09-2015 12:09:11
  30. Blinde fan van Willy Sommers moet 4 km stappen naar concert in Postel26-09-2015 12:09:11
  31. Fluostickers voor bus en tram26-09-2015 12:09:11
  32. Beringen – Aanleg nieuw busstation van start26-09-2015 12:09:11
  33. Blinde fan stapt 4 km om concert bij te wonen26-09-2015 12:09:11
  34. Kleuren-tv geeft info over bus en tram26-09-2015 12:09:11
  35. Turnhout – Stad maakt openbaar vervoer toegankelijker26-09-2015 12:09:11
  36. Metrostation Diamant in Antwerpen officieel heropend26-09-2015 12:09:11
  37. Slechtzienden niet tevreden met nieuwe look MIVB26-09-2015 12:09:11
  38. Brusselaars mogen metrostations keuren op website26-09-2015 12:09:11
  39. Gent: Tramtunnel aan station zit vol hindernissen26-09-2015 12:09:11
  40. Elk dorp met bus bereikbaar voor mensen met handicap26-09-2015 12:09:11
  41. Toegankelijkheid bushaltes in Neerpelt26-09-2015 12:09:11
  42. Blinde kinderen ontdekken rijtuigen MIVB26-09-2015 12:09:11
  43. Slechtzienden klagen over nieuwe look voertuigen26-09-2015 12:09:11
  44. Hasselt – Actie voor meer toegankelijke bushaltes26-09-2015 12:09:11
  45. “Rooseveltplaats is levensgevaarlijk”26-09-2015 12:09:11
  46. Slechtzienden zien nieuwe MIVB-bussen niet rijden26-09-2015 12:09:11
  47. Trams krijgen koplampen met led-verlichting26-09-2015 12:09:11
  48. Aanpassingen bushaltes en zebrapaden voor blinden in Sint-Andries26-09-2015 12:09:11
  49. Chaos aan tramperrons stationsplein26-09-2015 12:09:11
  50. De Lijn worstelt met nieuwe technologie26-09-2015 12:09:10
  51. Blinden zijn gekant tegen te stille bussen26-09-2015 12:09:10
  52. Gent – Supertrams rijden eind dit jaar op lijn 126-09-2015 12:09:10
  53. QR codes aan de haltes van De Lijn26-09-2015 12:09:10
  54. Tool brengt toegankelijkheid van bus- en tramhaltes in kaart10-07-2015 08:07:40
  55. Slechts 3,5 procent haltes De Lijn toegankelijk voor reizigers met beperking11-05-2015 07:05:11
  56. “Door verdwijnen bus verloor ik mijn vrijheid”20-04-2015 07:04:17
  57. Wat komt na de belbus?29-03-2015 07:03:23
  58. De Lijn: Geen bus meer na 19 uur op zondag17-12-2014 09:12:27
  59. Blinde moeilijk naar verplaatste bushalte29-05-2011 12:05:30
  60. Busstation Dampoort opnieuw in gebruik29-05-2011 12:05:51

Laatst bijgewerkt op 26 september 2015 – 12:25